Vajinismus terapisinde neler yapıyoruz.

Vajinismus Tedavi Yaklaşımlarımız;Vajinismus, bilimsel tedavi yöntemleriyle Kısa Sürede ve Kadın Dostu terapilerle çözülebilen cinsel bir sorundur.

Vajnismus tedavisi kesinlikle AĞRISIZ  ve ACISIZ’ dır​

Vajnismus tedavisi sonrasında KALICI İYİLEŞME sağlanır.​

Vajinismus muayenesini KESİNLİKLE dıştan bakarak yapıyoruz, alet kullanmıyoruz.(Kızlık zarının yerleşimi, durumunu görmek için…)​

Vajnismus tedavisi sırasında çoğu zaman hiç bir cerrahi müdahale gerekmemektedir.

Vajinismus tedavisinde KLASİK PARMAK EGZERSİZİ vermiyoruz.

Vajinismus Tedavisi kişiye özel bir terapi olup; vajinismus tedavi süresi, hastalığın şiddetine göre değişse de; ortalama 3- 5 seans sürmektedir.

Vajinismus ağırlığına göre 4 evredir. Evre 1 ve 2 daha hafif ve kolay tedavi olurken, evre 3 ve 4’ün biraz daha uzun terapi ihtiyacı olabilmektedir.

Vajinismus tedavisinin ana prensibi, hastanın tedavi olmayı istemesi, verilen egzersizleri harfiyen yapması, hastalığını ve tedaviyi önemsemesidir.

Vajinismus tedavisinde dikkat edilmesi gereken şey, terapiyi yapacak hekimin cinsel terapi konusunda BİLGİLİ ve TECRÜBELİ olmasıdır.

Vajinismus tedavisinde çiftlere psikolojik destek, kas gevşeme egzersizleri ve ev ödevleriyle vajinal giriş alıştırmaları önerilir. Eğer bu ödevler söylenildiği gibi yapılırsa başarısızlık yok gibidir.

Hastanın durumuna ve isteğine göre, MODERN ve FARKLI terapi yöntemleri uyguluyoruz.

Maliyetleri sanıldığı gibi astronomik boyutlara ulaşan bir terapi değildir. Birçok merkeze göre oldukça EKONOMİK FİYAT politikası uyguluyoruz.

Bir Bayan Kadın doğum uzmanının vajinismus tedavisi yapmasının avantajı, önce jinekolojik muayenenin yapılmasıdır. Böylece vajinismus sorununun anatomik ya da fiziksel başka bir nedenden kaynaklanmadığından emin bir şekilde ve gerektiğinde Kadın Doğum bilgi ve tecrübesini de katarak terapi yapıyoruz.

Vajinismus tedavisi yerine sırf çocuğumuz olsun diye tüp bebek yaptıran çiftler daha fazla maddi manevi yükün altına girmektedirler. Ve cinsel ilişkide bulunamamanın yarattığı sorunlar gittikçe büyümektedir. Oysaki vajinismus tedavisi olmak çok daha kolaydır.

Vajinismus tedavisinde cerrahi müdahaleler, lokal anestezik kremler, oturma banyosu gibi sorunu kökten çözemeyen girişimler kesinlikle uygulanmamalıdır.

Tedaviden kaçmayın çünkü zaman geçtikçe çözüm için enerjiniz azalır, Dr. Hülya Aydoğmuş’la şimdi görüşün.