Ülkemizde ve tüm dünyada boşanma oranları artarken evliliği nasıl sürdürmeliyiz. Evliliği sürdürmenin yanısıra mutlu olmayı nasıl başaracağız.
Evli mutlu  ve çocuklu olmak mümkün mü
İşte size anahtar bilgiler
Eşimizin iyi yönlerine odaklanmalısınız. Hepimizin kusurları var. İyi,kötü huyları var. Vücudumuzun güzel çirkin bölgeleri var. Kibar ve kaba davranışlarımız var. Bunlardan hangisine odaklanırsak o tarafı beslemiş oluruz. Güzele odaklanmak güzellikleri arttırırken kötüye odaklanmak kötülük doğurur.
Eşler arasında olan tartışmalarda hep haklı olmaya çalışılır. Oysa ki  Haklı çıkmak yerine mutlu olmayı hedeflemeliyiz. Haklı olmak mutlu olmanın önüne geçmemeli. Mutlulukla gülümsemek karşı tarafın kendini daha kolay sorgulamasına sebep olacaktır.
Sizi mutlu eden şeyleri eşiniz ile somut olarak paylaşmalısınız. İyi bir iletişim iyi bir evliliğin olmazsa olmazıdır. Kadın ve erkeklerin mutlu olmak için istekleri farklıdır. İstediklerinizi net olarak ifade edin.  Ben dili ile konuşma,karşıdakini suçlamadan kendini ifade etmeyi başarmak çok etkilidir.
Cinsel yaşantı evliliğin temel direğidir. Cinsel hayatınızı ihmal etmeyin. . Sorunlarınızı yatak odasının kapısında bırakmayı başarmalısınız. . Cinsel hayatın tartışmalardan  etkilenmemesini sağlayınız. Ayrıca cinsel hayatın monotonlaşmadan devam ettirilmesi için emek harcamalısınız.
Eşlerin birlikte olan sosyal çevreleri yanısıra kendilerine ait sosyal çevreleri, hobileri de olaması hayatı renklendirir.