İlk cinsel birleşme çiftlerin hayatları boyu hatırlayacakları en özel anlardan birisidir. Bu anı mutlu hatırlamak sonraki cinsel hayatı da daha mutlu kılar.
İlk ilişkiyi stres ile beklemek ve acılı bir olaya hazırlanmak sıklıkla hatanın başlangıcını oluşturur.
Kaygı yerine heyecan ile beklemeyi  nasıl öğreneceğiz

 

CİNSEL EĞİTİM VE DANIŞMANLIK
Öncelikle kendi cinsel organınızı tanımalısınız. Sonrasında karşı cinsin cinsel organı ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Size yanlış bilgiler aktarmayacak güvenilir bir büyükten cinsellikle ilgili bilgiler alabilirsiniz. İmkanınız varsa cinsel terapist ile görüşmek size çok yardımcı olacaktır. Yanlış bilgileri düzeltmek kaygıları gidererek cinsel hayata geçilmelidir. Kulaktan dolma asılsız korkuların sizi yönlendirmesine izin vermeyin.
CİNSELLİĞİ KONUŞMAK
Tanışma döneminden sonra cinselliği yok saymamalı,ayıplanan bir konu haline getirmeden konuşmalısınız. İlk geceyi konuşmak kaygı ve heyecanları paylaşmak çiftlerin rahatlamasını sağlayacaktır.

ACELEYE GETİRMEYİN
Düğün sonrası yorgunluk ve hemen olsun baskısının ilk gecenizi mahvetmesine izin vermeyin. İlk cinsel birleşmeden önce vücutlarınızın yakınlaşmasını sağlayın. Birlikte duş alın,birbirinize sarılın, masaj yapın ve uyuyun. Dinlenmiş ve enerjinizi toplamış şekilde dokunmalara odaklanarak cinsel hayata rahatça başlayabilirsiniz.